Aroma Sanitol 500 ml


450 

Katalogové číslo: f0051 Kategorie: , ,

Více detailů o

Dezinfekce prostředí, provoní byt či dům krásnou pomerančovou vůní. Výborný pomocník pro domácnosti se zvířaty, které jsou, co se týče hygieny prostředí, více zatížené. Protože se jedná o přírodní preparát, nezatěžuje organismus náš, našich dětí, ani našich čtyřnohých přátel.
Aroma Sanitol může představovat uklizený a navíc krásně vonící byt. Univerzální čistič Aroma Sanitol je složen z éterických olejů, lihu a emulgátorů. Jinými slovy surovin, které nachází běžné použití i při výrobě kosmetiky. Z technického hlediska lze pomerančový olej označit i jako vynikající rozpouštědlo. Za zmínku stojí i skutečnost, že všechny použité suroviny vykazují vynikající biologickou odbouratelnost, čímž z Aroma Sanitolu dělají i jedinečný ekologický přípravek. Vzhledem k vysokému obsahu terpenů v pomerančovém oleji, již během použití zbaví Aroma Sanitol jak čištěný předmět, tak i vzduch v celém bytě, mikrobů. Vzhledem k obsahu jak lihu, tak i emulgátoru, se přípravek Aroma Sanitol rozpouští ve vodě. Dobré služby poskytne např. i při čištění oděvů. Stejně tak dobře jím lze odstranit různé mastné fleky, ať již od různých potravinářských mastnot, či dokonce sazí, nebo i minerálních olejů. Zde je pak třeba vyšší koncentrace, až 10 %.
Doporučujeme vyzkoušet, jak dotyčný materiál bude vysoké koncentrace Aroma Sanitolu snášet.
Ani vyšší koncentrace Aroma Sanitolu i přes vysoké čistící, mycí a dezinfekční schopnosti nedráždí sliznice dýchacího ústrojí naopak svou vůní navozuje příjemnou atmosféru a úklid se stává radostí.
Hlavní obsahové složky: Lih denaturovaný, destilovaná voda. Emulgátor. Vybrané éterické oleje pomerančový,čajonníkový, tymiánový
Použití:
Podlahy, či hladké plochy: 10 – 20 ml (1 – 2 polévkové lžíce) na cca 5 litrů vody. Samotné mytí se pak provádí běžným způsobem.
Koberce: Aroma Sanitol lze použít v 1%-ni koncentraci (jedna polévková lžíce na 1 litr vody) i na odstraňování různých znečištění koberců. V tomto případě se osvědčí vysloužilá plastová láhev s rozprašovačem. Skvrnu doporučuji postříkat a molitanovou hubkou vydrhnout. Pro jistotu doporučuji na nenápadném místě vyzkoušet zda Aroma Sanitol nebude rozpouštět barvy koberce.
Okna, zrcadla a sklo: Zde doporučuji poněkud vyšší koncentraci, zhruba 10 %. To odpovídá množství jedné polévkové lžíce Aroma Sanitol a 100 ml vody. Dobře poslouží prázdná a vypláchnutá plastová láhev s rozprašovačem. Sklo určené k čištění postříkat a následně tekutinu setřít stěrkou na okna a doleštit buničinou či měkkým hadrem.
Koupelna – toaleta: Jak již výše zmíněno, je v Aroma Sanitol hodný i pro koupelny a toalety, na dlaždice, obklady, vany, sprchovací kouty, umývadla, vodovodní baterie.
V kuchyni: Aroma Sanitol lehlivě odstraňuje mastnoty, o které v kuchyni nikdy není nouze. Zde lze v případě nutnosti (zaschlé tuky) použít i koncentrovaný Běž Aroma Sanitol ně však stačí i koncentrace 1 díl čističe na 10 dílů vody. Odměnou pak je i příjemně provoněná kuchyně. Aroma Sanitol dále osvědčil i při odstraňování skvrn od čokolády, propisovacích tužek, rtěnek. Zde je vhodná koncentrace cca. 1:5 až 1:10. Osvědčil se i při čištění plastů interiéru auta. Běžná koncentrace 1%, některé fleky jsem ale musel odstraňovat i koncentrátem. Jen jako příklad bych uvedl všemi motoristy ‚milovanou‘ dosloužilou dálniční nálepku na čelním skle. Jedním z problémů je i odstraňování barev fixů z popsaných tabulí. Aroma Sanitol je i zde při koncentraci 1:50 excelentním pomocníkem.
Orientační tabulka koncentrací a ředění s vodou:
• 1:10 10 ml = 1 polévková lžíce na 100 ml
• 1:50 10 ml = 1 polévková lžíce na 500 ml
• 1:100 10 ml = 1 polévková lžíce na 1 l
• 1:200 10 ml = 1 polévková lžíce na 2 l
• 1:500 10 ml = 1 polévková lžíce na 5 l
Důležité upozornění: U citlivých povrchů z umělých hmot, akrylu či laků, doporučume vždy ředění 1:100, neboť vysoké koncentrace Aroma Sanitol by je mohly narušovat. Při použití vykazuje koncentrovaný přípravek Aroma Sanitol i bělící účinek. Při odstraňování různých fleků může být tato schopnost sice žádoucí, u některých textilií by to mohlo vést i k vyblednutí původních barev. Proto doporučujeme před použitím u textilií vyzkoušet na nenápadném místě stabilitu barev.
Skladování: Uvedená trvanlivost preparátu se uchováváním v temném a chladném prostředí podstatně prodlužuje (nejlépe v chladničce při teplotě 6–10°C). Více najdete na e-shopu Obojky.cz

Vlastnosti produktu

Více fotek a obrázků:

Aroma Sanitol
500 ml - kvalitně Produktový přehled - levně 45989