Garmin Alpha 100 + TT15 + CZ/EU TOPO


26 010 


Více detailů o

Nejnovější generace systému pro sledování psů Garmin Alpha 100 s dotykovým displejem a zcela novým výcvikovým a zároveň sledovacím obojkem pro psy TT15. Jedná se o spojení technologií GPS s podporou GLONASS a VHF, díky tomu budete mít přehled o každém kroku vašeho psa při naháňkách, záchranářské činnosti i procházce v náročnějším terénu.
Navíc české menu s českou mapou TOPO CZECH PRO 2013! (oproti Topo Czech Pro 2015 nejsou zde velké rozdíly) 
HLAVNÍ PŘEDNOSTI GARMIN Alpha 100
EMERGENCY ALERT – upozornění na nebezpečí: užívatelé Alpha 100 mají možnost jednoduše sdílet svou aktuální polohu spolu s dalšími a v případě nebezpečí spustit alarm.ALPHA TRACKING – sledování aktivity dalších užívatelů Alpha 100 s přednastavenými zprávama.DISTANCE ALERTS – upozornění na vzdálenost resp. rádius: nastavte si rádius pro spuštení upozornění pokud se pes dostane mimo zvolený rádius v dané geozóně.

Garmin Alpha 100 je standartně vybavená ANT+ bezdrátovým rozhraním pro připojení volitelných externích snímačů jako externý snímač teploty tempe.
Zařízení můžete jednoduše připojíte k svému PC/MAC pomocí USB a můžete sdílet svoje trasy prostředníctvím aplikácie BaseCamp, kde si můžte plánovat cesty, analyzovat a spravovat trasy a body, spravovat body zájmu POI a mnoho dalšího.
Garmin Alpha 100 je vybavené 3D kompasem, co z ní dělá spolehlivýho společníka i v neznámém teréně a slotem na mikro SD karty, který můžete využít na nahrávání libovolných map z edice TOPO anebo cestní. Zařízení je vybaveno mapou TOPO Euro. V případě detailnější mapy lze zakoupit přímo na stránkách Garmin.cz. Nebo si můžete přímo u nás zakoupit velmi detailní mapu Czech Topo Pro s měřítkem 1:10 000 ZDE. TOPO Euro je digitální (vektorová) mapa s pokrytím 42 států Evropy. Vychází se zdrojů v míře 1:100 000, obsahuje data digitálního modelu terénu (DMT). Pokrytí zahrnuje i cestnou síť s uličnou podrobností. Nepodporuje však funkci pro automatický výpočet optimální trasy (autorouting). Skvěle poslouží na základní i důkladnejší orientaci v městech, ale i v terénu převažně ve všech státech Evropy. *úroveň pokrytí jednotlivých krajín se může líšit, pokrytí Kypru neobsahuje cestnou síť. © EEA, Copenhagen, 2007. 
Aplikáce Adventures poskytuje bezplatní a interaktívní způsob, jak si můžete vyměňovat jednotlivé příběhy s komunitou ostatních cestovatelů, chlubit se se svými cestami nebo sdílet svoje oblíbené místa s přáteli a rodinou.

HLAVNÍ PŘEDNOSTI GPS OBOJKU GARMIN TT15
18 stupňů okamžitého anebo kontinuálního impulzu, nastavení vibrace anebo tónu, jednoduše přes přednastavené tlačítka na vysílačce Alpha 100. Obojek identifikuje štěkání cez vibrace krku psa a připojené zařízení (např. Alpha 100) vás upozorní zprávou, jestli štěkot dosáhne zvolenou intenzitu.
Impuls má psa vyrušit, upozornit, potrestat v případe neželané činnosti. Je pro psa nepříjemný, v žádném případě však nesnesitelný. Po krátkem čase si pes spojí tento zážitek s vykonávanou činností a zjistí, že jestli se bude chovat tak, jak mu přikážete, žádný impulz nedostane a výcvik bude tak úspěšný.
Vibrace Pokud chcete pejska jen upozornit, aby přestal s nějakou činností, je možné zvolit výcvikový režim vibrace. Psa vyruší a okamžitě odpoutá jeho pozornost od neželané činnosti.
Tón/zvukUpozornění zvukem na nevhodné chování psa funguje podobně jako vibrační režim. 
 
MORE CONTROL – umožňuje vzdáleně spustit na obojku vibrace anebo zvukové upozornění podle potřeby.
REŽIM SPÁNKU – v případě potřeby dokáže na dálku spustit režim spánku (vypnout obojek) pro úsporu energie a prodloužení výdrže baterie.
HIGH UPDATE RATE – obnovovací frekvence obojku zvýšená už na každé 2,5 sekundy pro častější aktualizaci polohy psa.      
REMOTE LIGHT – aktivujte si LED diodu integrovanou na obojku pro vyšší bezpečnost a lepší viditelnost. LED osvětlení je přímo viditelné až do dálky 90m.          
RESCUE MODE – po spuštění se obojek automaticky aktivuje do úsporného režimu s cílem prodloužit výdrž batérie např. při dohledání zatoulaného psa.
 
Zařízení využívá rádiovou VHF technológii k zišťování polohy psů v prostředí. Používání rádiového VHF zařízení je v Europě všeobecně regulované předpisy. Zařízení je schváleno na používání v některých krajinách EÚ, ne však v České a Slovenské republice. Průmyslná norma CE pod číslem CE0470(!) a CE0681(!). Podrobnosti k změnám a podmínkám používání nájdete na odkazu: Astro Legal
UPOZORNĚNÍ: Zařízení je určeno pro sledování  pohybu záchranářských psů na základě individuálního oprávnění k využívání rádiových kmitočtů. Uživatel musí o individuální oprávnění zažádat Český telekomunikační úřad, který licenci vydává na základě příslušného poplatku. Neautorizovaným používáním těchto produktů se vystavujete riziku postihu. 
Licence formulář 13 BCD: Žádost o licenci
DŮLEŽITÉ: Na český trh je zařízení dodáváno s plnou podporou – ovládání v češtině, mapy TOPO Czech PRO, užívatelská příručka pouze v slovenském jazyce. Provoz zařízení na území České republiky je možný na základě podmínek určených v individuálním povolení na používání frekvence.  
Turistická mapa Topo Czech je k dispozici ve dvou detailech:

Topo Czech … standardní verze v měřítku 1:25 000
Topo Czech PRO … prémiová, velmi detailní verze s měřítkem 1:10 000

 
Dosah obojku
Díky simultánnímu příjmu signálu ze satelitů GPS a GLONASS máte jistotu, že vaše poloha bude lokalizovaná přesne i v náročných podmínkách, a to díky dosahu až 14,5 km v závislosti od terénu.
Vodotěsnost
Sledování může probíhat i v nepříznivém počasí. Déšť, sníh ani bahno už nejsou žádnou překážkou. Zařízení je vodotěsné – odolné vůči namočení, postříkání vodou.
Počet psů 
Novinkou je rozšíření na maximální možný počet psů (obojků) na sledování cez Alpha 100 – umožňuje sledování až 20 psů najednou, přičem každý GPS obojek posílá údaje o poloze každých 2,5, 5, 10, 30 anebo 120 sekúnd.
Displej 
Barevný dotykový displej s podporou multidotykového ovládání (i v rukavicích). Uhlopříčka 3” (7,6cm); rozlíšení 240 x 400 bodů.
Baterie a nabíjení
Napájení je zabezpečené samostatným (dobíjecím Lio-ion) akumulátorom, který se nabíjí přímo v zařizení s výdrží až do 20 hodín (v závislosti od použití). Kapacita až 2000 mAh (3,7V),
Délka obojku
Garmin Alpha 100 + TT15 má velmi pevný a kvalitní obojek vyrobený z plastu. Pejskovi nedělá jeho nošení problém a dobře drží na krku. Délka obojku je 57,5 cm.
Váha a rozměry
Vysílačka má šířku 6,1 cm, výšku 16 cm a hloubku 3,6 cm, hmotnost zařízení: 250 g (s akumulátorem). Přijímač má šířku 8.9 cm, výšku 4,4 cm a  hloubku 4,7 cm. Hmotnost 265g.

Výhody produktu
Nevýhody produktu

18 úrovní impulzu,
zvuk, vibrace
obnovovací frekvence obojku každé 2,5 s
výcvik až 20 psů současně
delší výdrž baterie
LED světlo na obojku

nutnost licence

 
V čem vám GPS pomůže?

rychlé nalezení ztraceného či zatoulaného psa
zaručí vám přehled o každém kroku vašeho psa při naháňkách, záchranářské činnosti či procházce

 
 
Obsah balení

TT 15 obojek (zelený) 
1ks VHF anténa 47,5cm + 1ks VHF anténa s prodlouženým dosahem délka 57,5cm
nabíjecí klip, 
síťová nabíječka AC 220V, 
adaptér pro nabíjení do autozapalovače
krátké elektródy (2ks) + dlouhé elektródy (2ks) 
příručka uživatele
Alpha 100 s  Li-ion baterií (1ks)
1ks VHF anténa 
dvojitý (split) USB nabíjecí kábel 
napájecí/nabíjecí kabel do autozapalovače 12V/24V,
síťová nabíječka AC 220V
předinstalovaná mapa TOPO EURO
SK, EN manuál Více najdete na e-shopu Obojky.cz

Vlastnosti produktu

Více fotek a obrázků:

Garmin Alpha 100 + TT15 + CZ/EU TOPO - kvalitně Produktový přehled - levně 350772