Original Vetbed Merino s ovčí vlnou, deka pro psy s protiskluzem S přírodní


430 

Katalogové číslo: vetbed-mer Kategorie: ,

Více detailů o

Vetbed Merino je prémiová varianta Vetbedu s ovčí vlnou – 50% duté vlákno, 50% merino. Pravá ovčí vlna doplňuje funkční vlastnosti Vetbedu z dutého vlákna svými výbornými termoregulačními schopnosti v zimě i ve velmi teplém počasí, v zimě hřeje, v létě chladí. Také schopností absorbovat vodu do svého jádra a prodyšností.
Vetbed, čili Veterinary bedding je fukční protiotlaková deka pro psy nejvyšší kvality. V Evropě se používá již od roku 1960. Díky své vlastnosti si lůžko, původně určené pro lidské potřeby, brzy našlo příznivce z řad veterinářů, chovatelů a majitelů psů. Vzhledem k tomu, že se nejedná o tkanou textilii, můžete základní velikost deky Vetbed případně upravit (zastřihnout) dle individuálních požadavků (např. přizpůsobit rozměrům boudy, na lehátko, do kufru auta, porodní bedny, klece, pelíšku, plastové vaničky), aniž by došlo k nežádoucímu třepení. Pomocí Vetbedu můžete maximálně vylepšit jakýkoliv pelíšek, a udělat z něho suché, teplé a měkoučké místečko pro svého čtyřnohého kamaráda. Použitelný je samozřejmě i samostatně. Vetbed není žádná „designovka“, ale velmi praktická funkční deka, kterou psi milují a jejich majitelé většinou nezůstávají u jedné. 
Vlastnosti veterinární psí deky Vetbed

odvádí vlhkost od těla psa, výborné savé a termoizolační vlastnosti
nealergenní, stálobarevná, netoxická
protiskluzová vrstva – spodní část deky je pogumovaná
32 – 35 mm dlouhá vlákna v gramáži kolem 2000 g/m2

Barvy

antracit / hnědá
šedá / černá
přírodní – světlá barva jako ovčí rouno

Celek tvoří zajímavou smíšenou barvu díky 2 různým materiálům, ze kterých se skládá a z nichž každý má rozdílnou barvu. 
Velikosti

S – cca 50 x 80 cm
M – cca 80 x 100 cm
L – cca 100 x 160 cm

Absolutně nejprodávanější je univerzální velikost M – cca 80 x 100 cm. Je vhodná pro střední až obří plemena (přestože pro obří je ideální velikost L, vystačí i s touto) nebo pro fenu se štěňaty malého až středního plemene. Vejde se do běžné pračky.- S – cca 50 x 80 cm je vhodná pro malá až střední plemena, ale např. na cestování, jako vložka do pelechu apod. může být dostačující i pro větší plemena psů.- L – cca 100 x 160 cm je vhodné např. pro fenu se štěňaty středního až většího plemene, pro skupinu psů – dva až tři střední nebo dva velké psy, nebo pro psa obřího. Udaná velikost se může lišit o několik cm +/-. Do běžné pračky se nevejde, pouze do pračky s větším bubnem. Resp. L-ko do běžného bubnu dostanete, ale tak moc natěsno, že se pořádně nevypere.
Použití
– ideální v boji s otlaky u krátkosrstých plemen,- velmi vhodný pro staré psy či psy s ortopedickými problémy,- nejen při venkovním použití prevence prochlazení,- nepostradatelný pomocník při odchovu štěňat – speciální vlákno odvádí vlhkost, takže štěňata jsou stále v suchu a teple – princip jako u dětských plen, pod Vetbed doporučujeme savou pratelnou nepromokavou podložku, která pohltí moč, zvýší komfort štěňat a ochrání podlahu – ZDE- pro běžné použití – do boudy, na zahradu, na lehátko, do pelíšku, do plastové vany, nebo jako samostatný pelíšek. Ideální do auta, na cestování. Pokud má v pelíšku vložený Vetbed, ten vlhkost odvede od těla psa a pes zůstává v suchu a teple. Tím se také prodlouží životnost pelíšku, protože pes znečistí je Vetbed, který snadno vyperete.
Údržba
Praní v pračce na 40°C. Suché nečistoty lze vyluxovat nebo použít kartáč. Nepoužívejte aviváž – duté vlákno by se „ucpalo“ a hůře by sálo vlhkost. Nesušit v sušičce. Před použitím doporučujeme vyprat.
Jak již bylo řečeno, Vetbed není žádná designovka. Po vyprání nevypadá stejně jako nový, ale jeho vlastnosti zůstávají nezměněné. Osobně to neřešíme, Vetbed používáme téměř 2 desetiletí. Někteří zákazníci si ale chtějí uchovat původní vzhled Vetbedu a po praní ho rozčesávají. K tomuto účelu je ideální běžný hřeben na česání psů viz poslední foto.
Vyrobeno ve Velké Británii
Pozn. – na jedné až dvou stranách Vetbedu – záleží na velikosti, není protiskluz až do konce tkaniny, úzký pruh na kraji je bez protiskluzu. Je to zcela normální a je to dané výrobním procesem. Na funkční nebo protiskluzové vlastnosti Vetbedu to nemá žádný vliv.
  Více najdete na e-shopu Obojky.cz

Vlastnosti produktu

Více fotek a obrázků:

Original Vetbed Merino s ovčí vlnou, deka pro psy s protiskluzem
S
přírodní - kvalitně Produktový přehled - levně 356137