Paroží pro psy – daněk S


182 

Katalogové číslo: danek13 Kategorie: , ,

Více detailů o

Máme skladem čerstvé paroží z nových shozů květen 2021!
Dančí paroží je u je oblíbené jak u psů, především vášnivých kousačů, tak u jejich páníčků, protože je bez zápachu, neznečistí pelíšek a dlouho vydrží. 
Parohy jsou kostěné útvary vyrůstající každoročně z násadců čelní kosti, kterým se říká pučnice. Na pučnicích vyrůstá lodyha parohu obalená kůží (tzv. lýčí), pod níž cévy dodávají do měkké parohové hmoty vápenné soli. Když ukládáním vápna paroh postupně ztvrdne, přívod stavebních látek krví ustane, kůže na parohu odumře a zvěř si ji vytloukáním o křoviny a stromy odstraní. Tento jev se nazývá shazování parohů. Na místě odlomení se na pučnici následně vytvoří z okostice polštářek měkké tkáně, která ránu zavalí a je základem nového parohu. Tvar parohů a jejich rozvětvení je pro jednotlivé druhy parohaté zvěře charakteristické a geneticky dané. Nové parohy, které rostou v létě, rostou velmi rychle, rychleji, než jiný druh kostí (až o 2 cm za den). Až do určitého věku se celková mohutnost paroží (rozměry, hmotnost, případně i počet výsad) zvětšuje. Parohy jsou opravdu úžasné struktury. Biologové studují parohy v naději, že učení tajemství rychlý růst buněk, které mohou odemknout léky k různým druhům nemocí.
Díky živinám, které paroží obsahuje, je paroží nejen přírodní hračka ale i zdravá hračka pro psy. Paroží obsahuje cca 54% vápníku a cca 44% minerálních látek.
Původ a opracování 
Dančí paroží firmy Antlerro pochází z české dančí farmy, vždy z nejčerstvějších shozů, tedy výhradně ze živých zvířat. Paroží je pečlivě opracované, obroušené a tepelně upravené. 
Velikosti
S do 99 g
M 100 g – 199 g
L 200 g – 299 g
XL 300 g – 399 g
XXL nad 400 g Více najdete na e-shopu Obojky.cz

Vlastnosti produktu

Více fotek a obrázků:

Paroží pro psy - daněk
S - kvalitně Produktový přehled - levně 351338