Přepínací superpevné vodítko Kirill s horolezeckou karabinou 2 cm x 240 cm


1 250 

Katalogové číslo: kir240 Kategorie: , ,

Více detailů o

Vodítko Kirill patří bezpochyby k nejpevnějším vodítkům na trhu. Je vhodné pro ty nejsilnější psy, kteří pravidelně ničí vodítka, a na extrémní aktivity se psem, kdy je na vodítko kladena maximální zátěž. Výhodou tohoto zapleteného vodítka je kromě mimořádné pevnosti i jeho větší tloušťka a měkkost, což výrazně zvyšuje komfort držení oproti vodítkům z užších a tvrdších materiálů, horolezeckých lan apod.Mimořádná pevnost vodítka kombinovaná s komfortním držením ho přímo předurčuje k použití u velmi silných psů, obřích plemen, teriérů typu bull, psů ve výcviku, dominantních a špatně ovladatelných jedinců.Nezanedbatelný je i jeho design – většina superpevných vodítek na trhu nejsou žádné „designovky“, je zde kladen důraz především na účel. Proto je černé vodítko Kirill s černými karabinami určené především pro pejskaře hledící nejen na účel, ale i na design a kvalitu provedení.
Vodítko Kirill je vyrobené z kvalitního a velmi pevného materiálu, který se netřepí a nevytahává. Testován byl mj. úspěšným tažením automobilu. Karabiny jsou do vodítka zapletené, takže nehrozí přetržení v této části vodítka (jedno z nejslabších míst vodítek).Na vodítku jsou použité certifikované zamykací horolezecké karabiny z lehkého, ale velmi pevného eloxovaného duralu.
Parametry použitých karabin (u přepínacího vodítka jsou použity dvě karabiny s pojistkou proti otevření):
Hmotnost: 52 gPevnost napříč: 8 kN (800 kg)Pevnost v podélné ose: 25 kN (2,5 tuny)Pevnost s otevřeným zámkem: 10 kN (1 tuna)Světlost (d): 17 mm
Přepínací vodítko nabízíme v délce 240 cm a 300 cm. U těchto vodítek je zdvojená část u karabiny, která je připnutá k obojku. Tato zvojená část slouží jako krátké vodítko (ucho), v případě potřeby lze tak psa bezpečně přidržet u nohy. Přepínací vodítko lze jednoduše připnout přes tělo a mít tak volné obě ruce. Pokud chceme vodítko zkrátit na polovinu, připneme jednu karabinu k obojku a druhou na kroužek pod první karabinou. V případě extrémních aktivit a očekávání opravdu velké zátěže a rázování (např. obrany) doporučujeme připnout karabinu na karabinu – viz druhé foto – zvýší se tak maximálně pevnost vodítka. Na přepínacím vodítku lze rovněž vodit dva velké psy zároveň.
  Více najdete na e-shopu Obojky.cz

Vlastnosti produktu

Více fotek a obrázků:

Přepínací superpevné vodítko Kirill s horolezeckou karabinou
2 cm x 240 cm - kvalitně Produktový přehled - levně 49353