Protištěkací obojek Canicalm First


1 510 


Více detailů o

Canicalm First je základní protištěkací obojek pro malé i velké psy bez potřeby jakéhokoliv nastavování. Obojek je aktivován pouze vibracemi hlasivek při štěkání psa a je vyloučené spuštění jiným psem. Canicalm First je vodě odolný, má velkou výdrž baterií a disponuje zvukovým upozorněním a impulzem. Canical First automaticky zvyšuje sílu stimulace v závislosti na délce štěkání. Činnost obojku se spouští chvěním hlasivek psa při štěkání, reakcí je zvukové upozornění, následované stimulačními impulsy, jejichž délka a úroveň se postupně zvyšuje, dokud pes nepřestane štěkat. Z principu funkce vyplývá, že přístroj reaguje výhradně jen na štěkání psa, který jej má na krku. Obojek je vodě odolný, takže jej doporučujeme k použití jak v domácnosti tak i venku. 

Detekce štěkání
Canicalm First je spouštěn chvěním kůže na krku při štěkání. Z principu funkce vyplývá, že přístroj reaguje výhradně jen na štěkání psa, který jej má na krku, takže je vyloučeno, aby byl uveden do chodu štěkotem cizího psa.
 
Typ korekce 
Canicalm First disponuje funkcí automaticky vzrůstající korekce. Při prvním zaštěkání vydá obojek zvukové upozornění. Pokud pes zaštěká v průběhu následujících 30 sekund znova, obojek vydá zvukové upozornění a slabý krátký stimulační impuls. Štěkání v průběhu následujících 30 sekund má za následek zvukové upozornění a postupně vzrůstající impulz při dalším štěkání do úrovně 4.
 
Nastavení obojku
U Canicalm First není potřeba nic nastavovat. Protištěkací obojek Canicalm First je plně automatický a stačí ho jen nasadit psovi na krk. Poté se už nemusíte o nic starat.
 
Baterie a nabíjení
Obojek Canicalm First využívá pro napájení vyměnitelnou lithiovou 3V baterii s označením CR2. Výdrž obojku v provozu se pohybuje řádově okolo 1 až 3 měsíců. Především záleží na kvalitě použitých baterií.
 
Vodotěsnost 
Protištěkací obojek Canicalm First je pouze vodě odolný s označením IPX6. Může být používaný i venku ale za silného deště je zapotřebí obojek sundat.
 
Plemeno 
Díky malému přijímači doporučujeme Canicalm First jak pro malá, střední tak i velká plemena psů. Je ideální volbou pro všechny psy s váhou od 5 do 90kg. 
 
Délka obojku
Canicalm First má velmi pevný a kvalitní obojek vyrobený z plastu. Pejskovi nedělá jeho nošení problém a dobře drží na krku. Délka obojku je nastavitelná od 20 až do 65cm. 
 
Váha a rozměry
Canicalm First má středně velký obojek, který je velmi dobře velmi tvarovaný. Má má šířku 5,5cm, výšku 3,6cm, hloubku 4,4cm a jeho váha je 65 gramů i s baterií.
 

Výhody produktu
Nevýhody produktu

dobře tvarovaný obojek
voděodolný obojek
plně automatický
výdrž baterií až 3 měsíce
detekce pomocí vibrací hlasivek

nutnost měnit baterie
nelze nastavovat

Kdy psovi pořídit protištěkací obojek?
Štěká váš pejsek, doma o samotě, na projíždějící auta nebo v jiných nevhodných situacích? Soustavné štěkání psa dokáže soužití s chlupáčem znepříjemnit a vede k vyhroceným sousedským konfliktům  či stresovým situacím. Abyste nemuseli pejska zavírat, nebo se ho dokonce vzdát, raději odstraňte zdroj potíží: nevhodné štěkání psa. Protištěkací obojek představuje vysoce účinnou metodu, kterou se pejsek rychle naučí. Díky široké nabídce vyberete obojek pejskovi na míru, vzhledem k jeho velikosti i temperamentu.
Varianty korekcí na obojku:

Vibrace
Zvuk
Elektrostatický impulz
Ultrazvuk
Kombinace signálů

 
Jak se od sebe jednotlivé obojky liší?

vodotěsnými vlastnostmi
intenzitou a nastavením korekcí
nastavením citlivosti na štěkot
možností korigovat také vytí
rozlišením štěkotu zvukem či vibrací hlasivek
podle napájení a výdrže baterie 

Pro jaké plemeno je vhodný
Určení vhodnosti pro daného psa je vždy velmi složité, jelikož každý pes je jiný. Především záleží na temperamentu a citlivosti daného psa. Na základě našich zkušeností doporučujeme tento model pro tato plemena psů.
 Pro malé psy
 Pro střední psy
 Pro velké psy

Technické parametry

Funkce
zvuk + impuls

Vodotěsnost
Voděodolný

Nastavení impulzů
3 úrovně

Počet psů
1 pes

Napájení přijímače
3V baterie

Baterie v přijímači
CR2

Výdrž přijímače
1 až 3 měsíce

Rozpoznání štěkotu
vibrace hlasivek

Druh korekce
impuls + zvuk

Síla impulzu
3

Nastavení citlivosti
ne

Vodotěsnost
voděodolný

Napájení
na baterie

Baterie
3V CR2

Výdrž v baterií
1 – 3 měsíce

Délka obojku
17 – 55 cm

Rozměr (š/v/h)
5,5 x 3,6 x 4,4 cm

Hmotnost
65 g

Obsah balení

Protištěkací obojek
Krátké elektrody 
Dlouhé elektrody
Nastavitelný obojek
Testovací výbojka
Baterie
Anglický návod
Český návod Více najdete na e-shopu Obojky.cz

Vlastnosti produktu

Více fotek a obrázků:

Protištěkací obojek Canicalm First - kvalitně Produktový přehled - levně 352839