Protištěkací obojek Canicalm Spray černá levandule


2 210 

Katalogové číslo: cc-s Kategorie: , ,

Více detailů o

Canicalm Spray je protištěkací obojek na principu spreje. Štěkání psa je snímáno miniaturním mikrofonem na přístroji, který má pes na krku. Štěkáním se aktivuje obojek a vystříkne směrem k čumáku psa dávku spreje. Náplň může být dle volby bez vůně, s vůní citronela nebo levandule. Z principu funkce vyplývá, že přístroj reaguje nejen na štěkání psa, který jej má na krku, ale rovněž na případné zaštěkání jiného psa v blízkosti. Obojek se velmi snadno doplňuje zvolenou náplní ze zásobníku, který je součástí dodávky obojku a dále lze samostatně doobjednat. Protože cílem korekce chování psa obvykle není psa úplně odnaučit štěkat – štěkání psů je jejich přirozený projev a způsob komunikace s lidmi – na rozdíl od elektronických výcvikových obojků, kde se snažíme souvislost mezi nasazením a jejich působením „utajit“, v tomto případě ji naopak zdůrazňujeme. Protištěkací obojek psovi před jeho nasazením ukážeme a po jeho sejmutí opět. Psi jsou velice inteligentní a rychle tento „obřad“ pochopí.

Detekce štěkání
CanicalmSpray je spouštěn mikrofonem, který má na pes krku. Náplň vydrží cca 25 spuštění (vystříknutí).
 
Baterie a nabíjení
Obojek Canicalm Spray využívá pro napájení vyměnitelnou lithiovou 3,6V baterii. Výdrž obojku v provozu se pohybuje řádově okolo 3 až 4 let. Především záleží na kvalitě použitých baterií.
 
Vodotěsnost 
Protištěkací obojek Canicalm Spray má pouze vodě odolný obojek s označením IPX6. Může být používaný i venku, ale za silného deště je zapotřebí obojek sundavat.
 
Plemeno 
Díky malému přijímači doporučujeme Canicalm Spray jak pro malá, střední tak i velká plemena psů. Je ideální volbou pro všechny psy s váhou od 5 do 90kg. 
 
Délka obojku
Canicalm Spray má velmi pevný a kvalitní obojek vyrobený z plastu. Pejskovi nedělá jeho nošení problém a dobře drží na krku. Délka obojku je nastavitelná od 18 až do 64cm. 
Váha a rozměry
Canicalm Spray má středně velký obojek, který je velmi dobře velmi tvarovaný. Má šířku 3,2cm, výšku 6 cm, hloubku 3,2cm a jeho váha je 42 gramů i s baterií.
 

Výhody produktu
Nevýhody produktu

dobře tvarovaný obojek
voděodolný obojek
výdrž baterií až 3 roky

detekce pomocí mikrofonu 

Kdy psovi pořídit protištěkací obojek?
Štěká váš pejsek, doma o samotě, na projíždějící auta nebo v jiných nevhodných situacích? Soustavné štěkání psa dokáže soužití s chlupáčem znepříjemnit a vede k vyhroceným sousedským konfliktům  či stresovým situacím. Abyste nemuseli pejska zavírat, nebo se ho dokonce vzdát, raději odstraňte zdroj potíží: nevhodné štěkání psa. Protištěkací obojek představuje vysoce účinnou metodu, kterou se pejsek rychle naučí. Díky široké nabídce vyberete obojek pejskovi na míru, vzhledem k jeho velikosti i temperamentu.
Varianty korekcí na obojku:

Vibrace
Zvuk
Elektrostatický impulz
Ultrazvuk
Kombinace signálů

 
Jak se od sebe jednotlivé obojky liší?

vodotěsnými vlastnostmi
intenzitou a nastavením korekcí
nastavením citlivosti na štěkot
možností korigovat také vytí
rozlišením štěkotu zvukem či vibrací hlasivek
podle napájení a výdrže baterie 

Pro jaké plemeno je vhodný
Určení vhodnosti pro daného psa je vždy velmi složité, jelikož každý pes je jiný. Především záleží na temperamentu a citlivosti daného psa. Na základě našich zkušeností doporučujeme tento model pro tato plemena psů.
 Pro malé psy
 Pro střední psy
 Pro velké psy

Technické parametry

Druh korekce
sprej

Nastavení citlivosti
ne

Vodotěsnost
voděodolný

Napájení
na baterie

Baterie
3,6 V

Výdrž v baterií
3 roky

Délka obojku
15 – 55 cm

Rozměr (š/v/h)
6 x 3,2 x 3,2 cm

Hmotnost
42 g

Obsah balení

Protištěkací obojek
Náplň
Anglický návod
Český návod Více najdete na e-shopu Obojky.cz

Vlastnosti produktu

Více fotek a obrázků:

Protištěkací obojek Canicalm Spray
černá
levandule - kvalitně Produktový přehled - levně 352851