SportDog SD-1275E


6 990 


Více detailů o

SportDog SD-1275E

Výcvikový obojek Sport Dog Trenér s korekcemi zvuk, vibrace a impulz umožní rozšířit výcvik až pro 3 psy najednou na vzdálenost 1 200 m. Kontinuální a momentální impulz lze nastavit v 10 ti úrovních. Zařízení má vynikající vodotěsné vlastnosti a aktuální OLED displej s rychlou odezvou, který je úsporný, tenký a má dobrou viditelnost. Zařízení je dobíjecí.
 
Hlavní funkce zařízení Sport Dog Trenér 1 200 m

Výcvik až pro 3 psy najednou při dokoupení dalších přijímačů
Vysoký dosah až 1 200 m
Zvuk, vibrace, momentální i kontinuální impulz
10 úrovní pro nastavení impulzu
Vodotěsný pro ponoření až do 7,6 m
OLED displej
Přehledná tlačítka pro jednotlivé funkce
Dlouhá výdrž v provozu, až 70 h vysílačka a 150 h (obojek)

Pohodlný výcvik nejen pro jednoho psa
Výcvikový obojek Sport Dog Trenér je navržen pro pohodlí při výcviku několika psů zároveň. Zacházení vám zjednoduší přehledné zobrazení vybraného psa na displeji, tlačítka pro přepínání mezi psy a samostatná tlačítka po stranách vysílačky pro každou korekci zvlášť.
Dosáhnete na optimální vzdálenost pro váš výcvik…
S pejskem můžete díky elektronickému obojku cvičit i bez vodítka, v případě Sport Dog Trenér 1 200 m až na vzdálenost 1 200 m. Tento dosah se vždy měří v podmínkách rovného terénu bez překážek, proto v praxi počítejte s určitým snížením daného limitu. Na dosah má vliv např. členitost terénu a zalesnění. S dosahem do 1 200 m máte v rukou nadstandardní podmínky pro výcvik i v otevřeném terénu.
3 druhy signálů pro každou povahu psa
Na velikosti, pohlaví a temperamentu každého pejska záleží, na který typ korekce bude pro psa akorát. Proto vám 3 způsoby korekce umožní vybrat ideální variantu a díky 10 úrovním impulzu také nastavíte ideální sílu korekce. Obojek vám navíc umožní zvolit zvlášť signál pro pochvalu a pokárání psa. Můžete tak klidně vyslat tón, abyste pejska upozornili, že zareagoval správně. Zvuk lze využit také pro přivolání psa, místo vašeho hlasu a vibrace např. jako předstupeň (varování) před korekcí. Dodržením následnosti signálů brzy psa naučíte zareagovat již na varování – tedy 1. stupeň korekce.
Rozšíření korekcí pomocí krátkých a dlouhých impulzů
Další výhodou tohoto modelu jsou varianty impulzu momentální = krátký nebo kontinuální = dlouhý. Krátkou variantu využijete pro běžný výcvik. Někdy má ale váš chlupáč problémy poslechnout, když se nechá strhnou nějakým neodolatelným podnětem. Tyto pudové reakce vyvolává nejčastěji zvěř u loveckých plemen nebo třeba u pasteveckých psů snaha nahánět různé objekty atp. V těchto situacích jedná pes instinktivně a vnímání okolí je utlumeno. To je moment, kdy až využití delšího impulzu vytrhne psa z jeho činnosti a zastaví ho.
Ponořte se do výcviku a klidně i do vody!
Jedna z nedocenitelných předností výcvikového obojku a značky Sport Dog vůbec jsou vynikající vodotěsné vlastnosti. Na rozdíl od většiny ostatních obojků disponují Sport Dog technologickou úpravou Dry Tek, která vybaví obojek i pro ponoření – a to přímo na krku psa. Nejenže tedy vydrží pád do vody, ale váš chlupáč může ve vodě i přímo dovádět nebo plavat. Odolnost činí až 7,6 m pro ponoření, což je vynikající limit i přes to, že jde o údaj měřený v ideálních podmínkách. Stanovená hloubka je však naprosto vyhovující pro standardní plavecké aktivity vašeho pejska.
Displej podle současných trendů: OLED
To je displej velmi blízký technologii zpracování LCD displejů. Na rozdíl od nich je však tenčí a zároveň výkonnější. Má ve výbavě vyšší intenzitu jasu a rychlou odezvu (cca 1000 x kratší než u běžných LCD). Na displeji zobrazíte ikonu psa, kterého právě cvičíte, typ korekce, stav baterie a úroveň impulzu.
Tlačítka na vysílačce vám zjednoduší zacházení 
Velká a snadno hmatatelná tlačítka jsou tím pravým zjednodušením pro váš výcvik. Na boku vysílačky jsou umístěna tlačítka pro volbu korekcí a na přední straně tlačítka zvlášť pro zvýšení a snížení impulzu a volbu psa. Řešení vám urychlí přepínání mezi funkcemi zpřehlední zacházení s vysílačkou.
 
 
Dosah obojku
Sport Dog nabízí zařízení s maximálním dosahem pro výcvik 1 200 m. Jde o ideální vzdálenost pro trénink i v otevřeném terénu. Pro náročný trénink v těžko dostupném terénu nebo výcvik profesionálních či mysliveckých psů je možné zvolit větší dosah.
 
Typ korekce 
Tento výcvikový obojek vám umožní nejen využití korekcí zvuk, vibrace, impulz, ale také 10 stupňů síly impulzu. To vám umožní přizpůsobit nastavení vašemu pejskovi na míru. Využít můžete navíc také dlouhý nebo momentální impulz, kdy dlouhý impulz využijete pro upozornění v případech, kdy váš pes vlivem pudové reakce nereaguje.
 
Baterie a nabíjení
Zařízení funguje na dobíjecí Li-ion baterii a pro plné dobití postačí cca 2 h. Obojek setrvá v provozu cca 140 – 160 h a vysílačka má výdrž 50 – 70 h. Výdrž se vždy odvíjí od četnosti použití, volby funkcí apod.
 
Vodotěsnost 
Sport Dog nabízí uživatelům zařízení s vysokým stupněm ochrany proti vodě díky speciální technologii Dry Tek. Můžete tak vzít svého chlupáče klidně k vodě a s obojkem si může i zaplavat. Maximální hloubka ponoření činí 7,6 m, údaj odpovídá laboratorním podmínkám, proto v praxi počítejte s nižším limitem.
 
Počet psů 
Při dokoupení náhradních přijímačů lze výcvik rozšířit až pro 3 psy s jedinou vysílačkou.
 
Délka obojku
Délku obojku můžete nastavit od 12,7 cm až po maximum 55,88 cm. Šířka řemínku činí 1,9 cm.
 
Váha a rozměry
Vysílačka: 18 x 5 x 3 cm (š,v,h), anténa: 8 cm; 132 g
Přijímač: 6.6 x 3.3 x 3.1 cm (š,v,h); 125 g 
 

Výhody produktu
Nevýhody produktu

Výcvikový obojek kvalitní prověřené značky
Dosah pro výcvik až 1 200 m
Ponořitelný díky technologii DryTek
Výcvik lze rozšířit až pro 3 psy
Přehledná tlačítka
OLED displej
3 typy korekce: zvuk, vibrace impulz
Kontinuální a momentální impulz
10 úrovní síly impulzu
Přehledná tlačítka
Rychlonabíjení
Dlouhá výdrž v provozu

Pro jaké plemeno je vhodný
Určení vhodnosti pro daného psa je vždy velmi složité, jelikož každý pes je jiný. Především záleží na temperamentu a citlivosti daného psa. Na základě našich zkušeností doporučujeme tento model pro tato plemena psů.

Pro střední psy
Pro velké psy

Technické parametry

Baterie v přijímači
240 mAh

Hmotnost vysílače
123 g

Výdrž vysílače
1 – 3 dny

Výdrž přijímače
1 – 3 dny

Displej
LCD podsvícený

Vodotěsnost
ponořitelný

Funkce
impuls + vibrace + zvuk + booster

Napájení
nabíjecí

Baterie ve vysílači
550 mAh

Počet psů
1 – 3 psy

Hmotnost přijímače
84 g

Rozměr vysílače (š/v/h)
5 x 10 x 2,8 cm

Dosah
1200 m

Síla impulzu
16

Síla vibrace
1

Síla zvuku
1

Protištěkací mód
ne

Rozměr přijímače (š/v/h)
7,7 x 3,3 x 2,8 cm

Délka obojku
13 – 55 cm

Displej
LCD podsvietený

Výdrž přijímače
40 až 60h

Výdrž vysílače
40 až 60h

Nastavení zvuku
1 úroveň

Nastavení vibrací
1 úroveň

Baterie ve vysílači
550mAh

Baterie v přijímači
240mAh

Napájení vysílače
nabíjecí a vyměnitelná Li-Ion baterie

Napájení přijímače
nabíjecí a vyměnitelná Li-Ion baterie

Délka obojku
20 až 70 cm

Rozměr vysílače
š.5cm x v.10cm x h.2,8cm

Rozměr přijímače
š.7,7cm x v.3,3cm x h.2,8cm

Hmotnost vysílače
123g

Hmotnost přijímače
84g

Nastavení impulzů
až 16 úrovní (podle režimu)

 
Obsah balení

Vysílačka
Přijímač
Nabíječka
Testovací výbojka
Dlouhé elektrody
Uživatelský manuál Více najdete na e-shopu Obojky.cz

Vlastnosti produktu

Více fotek a obrázků:

SportDog SD-1275E - kvalitně Produktový přehled - levně 350744