Tažný postroj Free Motion 7


1 690 

Katalogové číslo: 1114 Kategorie: , ,

Více detailů o

Tažný postroj Free Motion od firmy Non-stop dogwear šitý na základě zkušeností těch nejlepších závodníků. Zcela volné dýchací cesty. Optimálně rozložený tah. Nastavitelná velikost – padne každému psovi.
Free motion je nově vytvořený postroj, který umožní psovi zvětšit rozsah pohybů a získat tak z každého kroku a z každého odrazu maximum. Postroj psovi netlačí na dýchací cesty a navíc umožňuje nastavení délky, šířky zad a hloubky hrudníku. Free motion padne každému psovi a  respektuje jeho přirozenou stavbu těla. To je důvod proč postroj Free motion používají i ti nejlepší světoví závodníci.
Jak správně nastavit postroj Free Motion?Nejprve je třeba nastavit správnou délku zad. Toho docílíme tak, že pomocí dvou popruhů posuneme smyčku, za kterou nás pes tahá (tažný bod), až ke kořeni ocasu. Oba dva popruhy musí být stejně dlouhé, aby se tažný bod neuchyloval k jedné nebo druhé straně. Popruhy po nastavení protáhneme dvakrát ocelovou přeskou, aby se zabránilo jejich vyklouznutí. Nastavení délky zad věnujte zvýšenou pozornost. Chybná délka tažného postroje je častou příčinou únavových zranění u psů. Elastické popruhy po stranách postroje slouží k tomu, aby nedocházelo k nežádoucímu pohybu tažného bodu. Stojí-li pes v klidu, nastavte je tak, aby byly v povoleném stavu. K jejich natahování dochází až při samotném běhu. Životnost postroje můžete prodloužit občasným vymácháním ve vlažné vodě.
Tabulka velikostí:

Velikost
Otvor pro hlavu
Obvod krku
Příklady plemen

3

35 cm

28-33 cm

PRT, malý knírač

4

40 cm

33-36 cm

kokršpaněl

5

44 cm

36-40 cm

border kolie

6

48 cm

40-44 cm

australský ovčák fena, MOK fena

7

52 cm

44-48 cm

MOK pes, coonhound fena

8

56 cm

48-52 cm

německý ohař, coonhound pes

9

60 cm

52-56 cm

dobrman, německý ovčák

10

69 cm

56-62 cm

německá doga, irský vlkodav

V případě neobvykle hlubokého nebo naopak mělkého hrudníku může být vhodnější větší či menší velikost postroje než udává tabulka.
Obvod krku měřte krejčovským metrem. Rozsah obvodu krku je přibližný.
Délka hrudníku měřená mezi vrškem hrudní kosti a podpažní jamkou. Dostatečně dlouhá hrudní část spolehlivě zajistí, aby nedošlo k odírání psího podpaží. Více najdete na e-shopu Obojky.cz

Vlastnosti produktu

Více fotek a obrázků:

Tažný postroj Free Motion
7 - kvalitně Produktový přehled - levně 46985